Sveikata ir grožis, grožis ir sveikata… Labai dažnai osteopatijoje tai susiliejantys ir vienas kitą papildantys elementai. Nors grožis lyg ir subjektyvi savoka, tačiau žmogus spindintis sveikata visuomet mums yra kažkuo patrauklus ir gražus. Savo osteopatinės praktikos metu pastebėjau gana stiprų papildomą osteopatinių technikų, ypač kranialinių poveikį veido estetikai. Labai dažnai atstačius kaukolės smegeninės ir veidinės dalies, apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijas ir pakenkimus, pagerinus kraujo nutekėjimą ir pritekėjimą, atkūrus tinkamą limfotaką, atpalaidavus pertemptus ir spazmuotus raumenis, fascijas ir smegenų dangalus bei atkūrus pakenktą kaukolės audinių anatomiją ir fiziologiją, kaip papildomas poveikis išryškėja akivaizdžiai matomas ir žymus estetinis efektas. Besigilindamas į estetiką osteopatijoje atradau ir biodinaminių technikų privalumus bei jų esminį poveikį audinių regeneracijai ir atsinaujinimui.
Nors osteopatijoje žmogaus kūnas vertinamas kaip viena visuma, yra išskiriamos net kelios osteopatijos sritys - struktūrinė, visceralinė, kranialinė bei biodinaminė. Pastaraisiais metais pasaulyje šalia šių osteopatijos sričių savo vietą užėmė ir estetinė osteopatija. Osteopatijoje estetika ir grožis turi gilesnę reikšmę. Apsilankymo metu stebėdamas pacientą pirmiausia įvertinu išorinius požymius, tokius kaip laikysena, odos ir gleivinių būklė, skeleto raumenų sistema bei kt. Stresą, įtampą, susirūpinimą ir kitas emocijas pirmiausia atspindi mūsų veidas ir laikysena, todėl estetinę osteopatiją galima laikyti pirmine ar net profilaktine, nes didelis dėmesys kreipiamas pirmiesiems kūno išraikos požymiams, informuojantiems apie beprasidedančią disfunkciją, kuri pasireiškia pagilėjusiomis raukšlėmis, odos, paodžio, paviršinių raumenų ir fascijų tonuso pokyčiais ir t.t. Šie pirmieji simptomai yra visiems matomi plika akimi ir mums patiems taip pat krintantys į akis pirmiausia kaip estetiniai ir išvaizdos pokyčiai. Pavyzdžiui, sukilus įtampai, be pakitimų kūne pastebime apatinio žandikaulio kramtomųjų ir kitų raumenų įsitempimą, nazolabialinės raukšlės pagilėjimą, poveikį pleištakauliui ir jo jungčiai su pakauškauliu, poveikis persiduoda kitiems kaukolės audiniams ir struktūroms, tada pradeda formuotis pirmieji disfunkcijų požymiai. Pritaikius kranialines osteopatijos technikas procesą pavyksta suvaldyti bei atstatyti prarastą audinių balansą. Dažnai šių paviršinių pokyčių priežastys slypi giliau nors pradžioje mums ir nesukelia skausmingų bei nemalonių simptomų. Šioje ankstyvoje pakitimų fazėje osteopatinė pagalba nukreipta ne tik į estetikos atstatymą, bet ir į giluminius pakitimus, suformavusius išorinę išraišką.
Savo veikloje matydami ir vertindami šiuos priežastinius ryšius ir pasekmes, pažangesni estetinės medicinos ir kosmetologijos centrai pasaulyje, kaip vienus iš efektyvesnių neinvazinės medicinos specialistų kviečiasi į pagalbą osteopatus ar siunčia savo klientus jų konsultacijoms. Ilgai netrukus ir Lietuvoje estetikos bei grožio centrai pradės bendradarbiauti su osteopatijos specialistais. Tai iš kilusio susidomėjimo ir iš savo patirties pastebiu jau dabar ir mielai atsiliepiu į šį besiformuojantį poreikį.
Comentarios